Powered by Smartsupp

Jak vydělávat peníze investicí do nemovitostí: Průvodce pro začátečníky

Sdílet článek:
Aktuálně
Již 14 klientů dnes získalo nejlepší hypotéku Poslední před 45 minutami
👤 Pavel K. si právě zajistil/a hypotéku ve výši 5 900 000 Kč za 4,89 %

Investování do nemovitostí je oblíbenou strategií pro mnohé, kteří chtějí zhodnotit svůj kapitál. Mnozí se však příliš soustředí pouze na příjem z nájmu a srovnávají ho se splátkou hypotéky.

Realita je však mnohem komplexnější a investiční nemovitost může přinést peníze několika různými způsoby. Pojďme se podrobně podívat na různé zdroje příjmů, které může vaše investice do nemovitosti nabídnout.

1. Příjem z pronájmu

Základním a nejznámějším zdrojem příjmů z investiční nemovitosti je samozřejmě nájemné. Tento pravidelný příjem by měl ideálně pokrývat všechny provozní náklady spojené s nemovitostí včetně splátek hypotéky. Pro kalkulaci možného nájmu a splátek doporučujeme využít hypoteční kalkulačku.

2. Nárůst hodnoty nemovitosti

Investice do nemovitosti může přinést zisk také díky nárůstu její hodnoty. Tento kapitálový přírůstek je obzvlášť významný v oblastech s rostoucím realitním trhem a může výrazně zvýšit celkový výnos z investice při jejím prodeji. Informace o lokalitách s dobrými investičními příležitostmi najdete v tomto článku.

3. Umořování dluhu

Každá splátka hypotéky znamená snížení dlužné částky a tím pádem zvyšování vašeho vlastního kapitálu v nemovitosti. Při prodeji nemovitosti pak můžete očekávat, že částka, kterou získáte, převýší vaši původní investici, což je další forma výnosu.

4. Daňové úlevy

Pokud nemovitost pronajímáte jako součást podnikání, můžete využívat různých daňových výhod. V případě, že generujete účetní ztrátu, můžete si ji odečíst od základu daně, což může vést k nižším daňovým povinnostem.

Shrnutí

Investice do nemovitosti nabízí mnoho cest k zisku. Kromě bezprostředního příjmu z nájmu může investor profitovat z nárůstu hodnoty, umořování dluhu a daňových úlev. Tyto faktory by měly být zváženy při rozhodování o nákupu investičního bytu, a to i v případě, že náklady na hypotéku a provoz převyšují příjem z nájmu.

Investování do nemovitostí tedy představuje komplexní a multifunkční strategii, která může přinést významné finanční výhody. Je však klíčové provést důkladný průzkum a zvážit všechny aspekty spojené s konkrétní nemovitostí a její lokalitou.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek:

Neodcházejte bez nejlepší hypotéky! 🔥

Zdarma a nezávazně srovnání hypoték ze všech bank – ušetřete tisíce korun měsíčně.

Bude Vás kontaktovat Jakub Pluháček – Hlavní hypoteční specialista