Powered by Smartsupp

Poslední šance na levné peníze: Zafixujte si nízké úrokové sazby u vybraných developerů

Sdílet článek:
Aktuálně
Již 14 klientů dnes získalo nejlepší hypotéku Poslední před 45 minutami
👤 Pavel K. si právě zajistil/a hypotéku ve výši 5 900 000 Kč za 4,89 %

Zájemci o vlastní bydlení mají nyní jedinečnou příležitost, jak získat financování s velmi výhodnými podmínkami. Developeři jako Central Group, PSN, Gartal a Trigema nabízejí garantované úrokové sazby, které mohou být dokonce pod třemi procenty. Tato atraktivní nabídka však pomalu končí, což je důsledkem oživení hypotečního a realitního trhu.

Developeři začali s touto akcí před rokem a půl, kdy prodeje bytů klesly kvůli vysoké inflaci. Princip spočívá v tom, že developeři garantují maximální výši úrokové sazby po určité období splácení hypotéky. Například pokud si kupující zafixuje úrok pět procent na tři roky a developer garantuje sazbu tři procenta, rozdíl na splátkách úroků za určitou dobu doplatí developer. Prakticky jde o slevu na kupní ceně nemovitosti.

TIP: Potřebujete pomoci s vyjednáním nejvýhodnější hypotéky? Kontaktujte nás a společně najdeme cestu k TOP hypotéce – HypoSpace.cz

Podmínky u vybraných developerů:

  • Central Group: Garantovaná hypotéka se sazbou 2,99 % po dobu tří let, spolupráce s Českou spořitelnou, ČSOB, Komerční bankou a Raiffeisenbank.
  • PSN: Garantuje tři procenta po dobu dvou let.
  • Gartal: Nabízí sazbu 3,49 % po dobu dvou let.
  • Trigema: Garantuje úrok 2,49 %.

Petr Fiala, marketingový ředitel společnosti Gartal, vysvětluje: „Nabídka je určena pro ty, kteří chtějí bydlet, ale čekají na lepší úrokové sazby.“ Aktuální průměrná úroková sazba hypoték je přitom kolem 5,10 %.

Například u Gartal pošle firma na začátku čerpání hypotéky klientovi částku odpovídající rozdílu mezi úrokovými sazbami. U bytu v hodnotě osm milionů korun, financovaného z 80 % hypotékou (6,4 milionu korun), klient za dva roky ušetří na splátkách úroků více než 205 tisíc korun. „Je pak na něm, zda peníze používá pravidelně pro snížení částky, kterou splácí bance, nebo zda je využije například na vybavení bytu,“ přibližuje Fiala.

Podle Jakuba Pluháčka z HypoSpace.cz by se průměrné sazby hypoték na konci příštího roku měly pohybovat kolem 4,3 až 4,5 procenta, což naznačuje postupné snižování úrokových sazeb. Jiří Cihlář, analytik finančních trhů z Next Finance, odhaduje průměr hypotečních sazeb na konci příštího roku dokonce pod čtyřmi procenty.

Pro zájemce o vlastní bydlení je tedy nyní klíčové jednat rychle. „Pokud si klienti do konce května vyberou nemovitost z našeho portfolia, mají možnost ještě získat hypoteční úvěr s garantovanou sazbou,“ říká Jaroslav Macháč, ředitel rezidenčních projektů v PSN. Potvrzuje to i Šťastný z Central Group: „Nyní už poptávka po bytech výrazně roste, a tím bude docházet i k postupnému omezování akcí a bonusů pro klienty.“

Trh s realitami opravdu ožívá, což potvrzují i čísla z bankovního sektoru. V dubnu banky a stavební spořitelny poskytly hypotéky v objemu 22 miliard korun. To je o pětinu více než předešlý měsíc a meziročně jde o růst více než 100 procent, i když tuto statistiku částečně ovlivňuje nižší srovnávací základna z loňského slabého roku.

Jak najít nejvýhodnější hypotéku?

Pro nalezení nejvýhodnější hypotéky doporučujeme využít online srovnávač HypoSpace.cz. Tento nástroj vám pomůže rychle a snadno porovnat různé nabídky a vybrat tu nejlepší, která vyhovuje vašim potřebám. Abychom vám pomohli vyhnout se běžným chybám při vyřizování hypotéky, přečtěte si také tento užitečný článek: 7 chyb, kterým se musíte vyhnout při vyřizování hypotéky.

S blížícím se koncem těchto výhodných akcí je nyní ideální čas na to, využít garantovaných nízkých úrokových sazeb a zajistit si tak výhodné financování svého nového bydlení. Nepropásněte tuto příležitost a využijte ji, dokud je ještě čas.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek:

Neodcházejte bez nejlepší hypotéky! 🔥

Zdarma a nezávazně srovnání hypoték ze všech bank – ušetřete tisíce korun měsíčně.

Bude Vás kontaktovat Jakub Pluháček – Hlavní hypoteční specialista