Powered by Smartsupp

Hypoteční sazby klesají: Co se mění, jak ušetřit a kde najít nejlepší sazby

Sdílet článek:
Aktuálně 0 klientů právě získalo nejlepší hypotéku

Hypoteční trh je v roce 2024 plný změn a novinek. Některé banky snižují úrokové sazby, jiné nabízejí speciální akce a výhody pro své klienty. V tomto článku vám představíme některé z nejzajímavějších nabídek, které jsou aktuálně k dispozici na českém trhu. Pokud uvažujete o koupi nebo refinancování nemovitosti, můžete si vybrat z široké škály možností a najít tu, která vám nejlépe vyhovuje.

ČSOB skupina: Snížení sazeb a podmínky pro optimální sazbu

Od 22. ledna 2024 dochází v rámci ČSOB skupiny, včetně Hypoteční banky, k úpravě úrokových sazeb pro různé druhy hypotečních úvěrů. U cílových hypotečních úvěrů dochází k poklesu sazeb jak pro jednoleté, tak pro tří a pětileté fixace, s různými hodnotami snížení. Banka současně končí s akčním snížením pro jednoletou fixaci. Celkově začínají nové sazby od 5,79 % ročně.

Pro získání optimálních sazeb je nutné splnit několik podmínek, včetně:

 • splácení přes ČSOB nebo Poštovní spořitelnu
 • aktivního využívání účtu
 • pojištění úvěru nebo života u ČSOB Pojišťovny

Sazby lze dále snížit prostřednictvím dalších dokumentů, jako je:

 • doložení energetického štítku
 • splácení z účtu s určitým měsíčním příjmem

U neúčelových úvěrů (Americké hypotéky) došlo také ke snížení sazeb, s počáteční sazbou od 6,49 % ročně.

Raiffeisen stavební spořitelna: Časově omezená nabídka REKOpůjčky

Raiffeisen stavební spořitelna přichází s časově omezenou nabídkou, která začíná 22. ledna 2024 a končí 4. února 2024. Tato nabídka zahrnuje snížení úrokové sazby pro pětiletou fixaci u produktů REKOpůjčka a REKOpůjčka anuitní. Sazby začínají na úrovni 6,25 % ročně, a lze je dále snížit při splnění specifických podmínek, jako je:

 • splácení z účtu RB
 • sjednání úvěrového pojištění u Uniqa pojišťovny
 • využití úvěru na ekologické účely

Také je možné získat další snížení sazby pro příslušníky Policie ČR.

Raiffeisenbank: Jarní hypodny s odhadem zdarma

Raiffeisenbank zahajuje od 22. ledna 2024 akci Jarní hypodny, během které nabízí zdarma odhad nemovitosti pro různé typy objektů a hypotečních produktů. Tato akce je platná až do odvolání a odhad zdrama se vztahuje pouze na první ocenění; za další je účtován poplatek dle ceníku částkou 5 900 Kč.

Tato nabídka je výhodná zejména pro ty, kteří chtějí refinancovat svůj stávající úvěr nebo koupit novou nemovitost. Odhad zdarma může ušetřit několik tisíc korun a zjednodušit celý proces.

Moneta Money Bank: Změny u Finanso a Refinanso

Moneta Money Bank od 18. ledna 2024 provádí změny v rámci svých online hypotečních produktů, Finanso a Refinanso. Nejvýraznější změnou je snížení minimální výše hypotečního úvěru na 300 000 Kč. Kromě toho došlo k úpravě úrokových pásem a zvýšení sazeb pro určité kategorie úvěrů. Nabídky těchto produktů nyní začínají od 4,49 % ročně pro LTV do 80 % a 5,09 % pro LTV nad 80 %.

Tyto produkty jsou určeny pro ty, kteří chtějí rychle a jednoduše získat hypotéku online, bez nutnosti navštívit pobočku. Stačí vyplnit online formulář, nahrát potřebné dokumenty a podepsat smlouvu elektronicky. Úvěr je možné získat do 24 hodin.

UniCredit Bank: Inovace nabídky hypotečních úvěrů

UniCredit Bank od 25. ledna 2024 přináší změny v nabídce hypotečních úvěrů. Došlo ke snížení úrokových sazeb u účelových úvěrů pro tříleté fixace, znovuzavedení dvouleté fixace, a ukončení aktivního nabízení dlouhodobých fixací (7 a 10 let). Banka také ruší poplatek za poskytnutí úvěru při refinancování. Nabízené sazby začínají na 5,19 % ročně. Podmínkou získání této sazby je:

 • 2 nebo 3letá fixace
 • LTV max. do 80 %
 • sjednání úvěrového pojištění

Uvedenou sazbu je dále možné snížit o 0,1 % p.a., a to v případě:

 • doložení PENB A / B (Nízkoenergetická hypotéka)

ČSOB stavební spořitelna: Snižování úrokových sazeb

ČSOB Stavební spořitelna od 19. ledna 2024 snižuje úrokové sazby u svých zajištěných i nezajištěných překlenovacích úvěrů. Sazby byly sníženy jak pro nezajištěný úvěr Kredit – Úvěr s dotací, tak pro zajištěný překlenovací úvěr Topkredit. Nabídka spořitelny začíná od 7,0 % ročně pro objemy do 599 000 Kč a od 6,6 % pro objemy nad 600 000 Kč.

Airbank: Snížení úrokových sazeb

Airbank od 26. ledna provádí snížení úrokových sazeb pro všechny fixace hypoték. Sazby nyní startují na úrovni 5,19 % pro pětiletou fixaci, s možností dalšího snížení při sjednání úvěrového pojištění. Toto snížení je součástí bankovní strategie pro poskytování atraktivnějších hypotečních podmínek.

Airbank je jednou z mála bank, která umožňuje kombinovat různé fixace u jednoho úvěru. To znamená, že si můžete rozdělit úvěr na více částí a každou z nich fixovat na jinou dobu. Tím si můžete zajistit nižší sazbu a zároveň flexibilitu při splácení.

Závěr

Hypoteční trh v roce 2024 nabízí mnoho možností pro ty, kteří chtějí financovat nebo refinancovat svou nemovitost. Některé banky snižují sazby, jiné nabízejí speciální akce a výhody. Je tedy vhodné porovnat různé nabídky a vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a možnostem. Pokud potřebujete poradit, můžete se na nás obrátit, pomůžeme vám najít optimální řešení nebo zkuste naší hypoteční kalkulačku.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek:

Neodcházejte bez nejlepší hypotéky! 🔥

Zdarma a nezávazně srovnání hypoték ze všech bank – ušetřete tisíce korun měsíčně.

Bude Vás kontaktovat Jakub Pluháček – Hlavní hypoteční specialista